19 grudnia 2016

Coworking w Polsce

W naszym kraju biura coworkingowe są coraz liczniejsze. Znajdziemy je praktycznie w każdym większy mieście. Mamy je w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Szczecinie, Gdańsku, Toruniu czy Łodzi. Znajdziemy biura, które są różne pod kątem wielkości czy zróżnicowane, gdy chodzi o standardy i ceny.

Można zdecydować się tam na pracę na godziny, ale również na wynajem takiego biura na całym miesiąc. W ofercie i opłacie jaką wnosimy mamy kompleksową obsługę recepcyjną dla gości czy dostęp do kuchni. Będzie również miejsce, gdzie będzie można przechowywać swoje rzeczy osobiste. Niektóre z tych biur mają także swój parking.

Coworking

Możliwość wynajęcia takiego biurka dostają właściciele jednoosobowych firm czy też osoby, które razem chcą wynająć miejsce i wykonać jakiś projekt. Widać doskonale, że może to być ciekawa propozycja. Można tam się zdecydować na różne formy pracy. koszt jednej godziny to najczęściej około 30 złotych, zaś abonament miesięczny to około 300-500 złotych a więc wiadomo, że taka miesięczna propozycja rozliczenia będzie po prostu dużo korzystniejsza.

Można także liczyć na to, że nie będzie problemy z organizacją konferencji czy spotkań z klientami. Pojawi się bowiem szansa na to, by prowadzić prezentację w takich biurach. Obecnie znajdziemy już specjalne sale, które dysponują takimi możliwościami w przestrzeniach coworkingowych. Jeśli dodatkowo potrzebny będzie nam również szybki internet czy tez różnorakie urządzenia biurowe to oczywiście będą one dostępne i będzie można z nich korzystać. Nie ponosimy tam opłat za media. Jest to komfort, ponieważ jest jedna opłata jaką będzie trzeba ponieść i w tych ramach mamy już kompleksowe usługi.

Coworking staje się szansą na to, by pracować w otoczeniu innych ludzi, przy zachowaniu komfortu pracy. Zawsze będzie można się oderwać od zadań i porozmawiać z innymi, wymienić uwagi. To także szansa na to, by innych ludzi poznać. Dla niektórych firm może się okazać, że taka praca będzie również możliwością nawiązania kontaktów biznesowych, które potem dla dobra swojej firmy będzie można jakoś wykorzystywać.

Praca w biurze

Przetestuj coworking

Jeśli ktoś pracuje z domu, ale czuje, że nie odpowiada mu to w 100 procentach to może właśnie zdecydować się na coworking, który powinien dość dobrze się sprawdzić i może być także szansą na to, by zmienić swój tryb życia. Jest to okazja na mniejsze koszty niż przy własnym biurze, nie trzeba się także decydować na stałe na taką pracę, ale będzie można się zdecydować na to, by tylko przetestować tą formę i zobaczyć czy przypadnie nam do gustu.