20 lipca 2015

Niszczarki – niezbędne wyposażenie biura (na co zwrócić uwagę podczas zakupu?)

niszczarka do biuraNiszczarki są urządzeniami stworzonymi specjalnie po to, by móc niszczyć zbędne, a poufne dokumenty – takie, których nie chcielibyśmy po prostu wyrzucić do śmieci. Niszczarki są niezwykle ważnym przyrządem w każdym biurze, a dzięki zastosowaniu kilku poziomów w niszczarce, dokumenty mogą być pocięte na różnej wielkości paski.

niszczarka dokumentówOczywiście tam, gdzie to najbardziej wskazane powinien być stosowany poziom 6 – o najcieńszych paskach. Kupując niszczarkę do biura, należy najpierw sprawę dobrze przemyśleć – i zapoznać się z elementami, które powinny zwrócić naszą uwagę w czasie jej wybierania. Jakie to elementy? Oprócz designu niszczarki, czyli na przykład jej wielkości i koloru, ważne są też inne parametry, pozwalające później na właściwe funkcjonowanie przyrządu w biurze.

Przede wszystkim należy przed zakupem dokładnie sprawdzić, jak silne są noże tnące, gdyż jest to najistotniejszy element całego urządzenia. Naprawdę dobre noże – a tylko takie warte są kupna – nie zepsują się nawet, gdy przyjdzie im pociąć zszywki! Producent powinien również wystawić gwarancje na noże tnące – w niektórych przypadkach sięga ona i 20 lat! Istotne są również separatory.

niszczarki do biuraA przekładnie z zastosowaniem kół zębatych powinny być wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego lub (jeśli chodzi o najmocniejsze niszczarki) z solidnego napędu łańcuchowego ze specjalnie utwardzanej stali węglowej.

Niezwykle ważnym szczegółem, na który trzeba zwrócić wielką uwagę przed zakupem sprzętu, jest moc silnika oraz to, czy potrafi on oszczędzać energię. Energooszczędne silniki są najlepsze! A jeśli chodzi o moc silnika, to dopytajmy się, czy jest możliwość przesłania większej siły na noże, gdy mamy trudność ze zniszczeniem jakiegoś pliku kartek.

Wyżej wymienione elementy są prawdziwą podstawą. Jednak obecnie niszczarki posiadają także i różne dodatkowe udogodnienia. Jakie? Na przykład diody kontrolne oraz system wyciszający, dzięki któremu niszczarka jest niemal niesłyszalna. Można również wybrać pojemność kosza (która powinna być spora) oraz coraz powszechniejszy system, który uniemożliwia włożenie zbyt grubego pliku do niszczarki.