15 lipca 2015

Najbardziej popularny podział niszczarek

niszczarka do biuraLista urządzeń wykorzystywanych w biurze byłaby z pewnością niekompletna, gdybyśmy zapomnieli o znaczeniu, jakie mają w nim niszczarki. Jak przy tym łatwo się domyślić, na rynku wcale nie dominuje tylko jeden ich typ.

Na pierwszy plan wysuwają się niszczarki piaskowe. Charakteryzuje je przystępna cena, decydując się na ich zakup należy jednak liczyć się z tym, że nie są rozwiązaniami najbardziej wydajnymi. Już choćby dlatego producenci nie poprzestają na nich, w sprzedaży pojawiają się więc także niszczarki piaskowo-odcinkowe. Osoby, które zwracają na nie uwagę zawsze na początku dostrzegają przede wszystkim ich dość wysoką cenę. Z czasem okazuje się jednak, że niszczarki te zapewniają nie tylko większy stopień tajności, ale i mniejszą ilość odpadów, co w biurze wcale nie jest bez znaczenia. Korzystanie z niszczarek tego typu jest dość pracochłonne, ewentualne straty może jednak złagodzić świadomość tego, że mamy do czynienia z rozwiązaniami o wyższym poziomie bezpieczeństwa.

niszczarka dokumentówPoziom tajności i bezpieczeństwo niszczarek to argumenty, na które nabywcy zawsze zwracają uwagę w pierwszej kolejności. Trudno więc dziwić się, że kupując nowy sprzęt można dowiedzieć się, jaki stopień tajności DIN posiada konkretny model. Najmniej bezpieczne są niszczarki ze stopniem DIN 1 i DIN 2, poleca się je więc przede wszystkim do zastosowań ogólnych i do niszczenia korespondencji wewnętrznej. Stopień DIN 3 gwarantuje już więcej możliwości, a ponieważ kartka jest cięta na paski o szerokości mniejszej niż 2 milimetry, można stosować tego typu urządzenia do niszczenia materiałów poufnych. W przypadku materiałów tajnych znacznie lepszym posunięciem będzie zakup niszczarki ze stopniem DIN 4, niszczarka ze stopniem DIN 5 jest zaś rozwiązaniem, które może się sprawdzić nawet w przypadku dokumentów ściśle tajnych. Najwyższy, szósty stopień tajności oznacza, że jedna kartka o formacie A4 może być pocięta nawet na 15 tysięcy ścinek.