7 września 2015

Drukarka laserowa, czy drukarka atramentowa - którą lepiej wybrać?

drukarka atramentowaZarówno producenci drukarek laserowych, jak też atramentowych biją się obecnie o klienta, zatem ulepszają swoje sprzęty i jednocześnie robią wszystko, by ich cena była jak najniższa - co jest tylko z korzyścią dla nas. Czy zatem lepiej zainwestować w drukarkę laserową, czy też atramentową?

Kiedyś nic nie mogło się równać z drukarką atramentową - była w stanie drukować natychmiast po włączeniu i robiła to niezwykle szybko! Oczywiście, nadal tak jest - a nawet jest lepiej, ponieważ ten typ drukarki przechodzi ciągle różne unowocześnienia. Wielofunkcyjne drukarki atramentowe są w stanie drukować jeszcze szybciej i jeszcze sprawniej. A przy tym są coraz tańsze! Właśnie dlatego już za niewielką kwotę można wyposażyć biuro w "atramentówkę". Są to również urządzenia chętnie wybierane jako sprzęt do użytku własnego, w domu.

Ponieważ jednak atramentowe drukarki zdominowały głównie rynek biznesowy, producenci drukarek laserowych postanowili ulepszyć swoją ofertę dla klientów indywidualnych - i udało im się to świetnie! Właśnie dzięki temu nowoczesne drukarki laserowe nie są już powolne - nie trzeba czekać kilku lub kilkunastu sekund, by przygotowały się do wydruku. Są też w stanie drukować bardzo wiele stron i to bardzo dobrej jakości - a przy tym nie brudzą, bowiem nie istnieje w ich przypadku problem rozmazywania tuszu. Wiele osób wskaże cenę jako przeszkodę w ich zakupie. Tymczasem koszt, jaki trzeba ponieść, by kupić dobre urządzenie znacznie zmalał. Dobre drukarki można nabyć już w przedziale cenowym wynoszącym 200 - 400 złotych. A znajdziemy i takie, które kosztują mniej niż 100 złotych.

drukarka laserowaPodsumowując, zarówno pierwszy, jak i drugi typ drukarek jest obecnie wart naszego zainteresowania - po licznych unowocześnieniach i spadku cen są w stanie idealnie zaspokoić potrzeby klientów. Nie trzeba się zatem obawiać drukarek laserowych - tym bardziej, że koszt wydruku przy ich użyciu zdaje się być nawet niższy. Tak jest na przykład w przypadku Kyocera Mita, która wyposażyła drukarkę w ceramiczny bęben, znacznie redukujący te koszty.