26 kwietnia 2022

Hosting internetowy dla bezpiecznego coworkingu online

Tak, wirtualny coworking to już coś w XXI wieku. Wirtualne przestrzenie coworkingowe zapewniają wiele z tych samych korzyści, co fizyczne przestrzenie coworkingowe, ale bez konieczności, aby wszyscy byli tam w tym samym czasie. Wirtualne przestrzenie coworkingowe zapewniają to samo poczucie wspólnoty i inne zalety coworkingu, co fizyczne przestrzenie coworkingowe, ale bez przerw i konieczności udawania się w konkretne miejsce. Wirtualne plany pięter są dostępne w większości wirtualnych przestrzeni coworkingowych, dzięki czemu możesz czuć się tak, jakbyś był w tym samym miejscu pracy, a nawet pukać do drzwi lub uczestniczyć w spotkaniach online.

Co to jest wirtualna przestrzeń coworkingowa?

Środowisko wirtualne to brama online, w której poszczególne osoby mogą współpracować.

Podstawową różnicą między wirtualną przestrzenią biurową a prawdziwą przestrzenią coworkingową jest to, że ta pierwsza jest dostępna tylko online, podczas gdy ta druga ma fizyczny adres. Wirtualne biura oferują natomiast udogodnienia, które są niemal identyczne z tymi, które można znaleźć w biurach fizycznych.

Jakie są korzyści z coworkingu online?

Pod wieloma względami przypominają one przestrzenie coworkingowe. W prawdziwej przestrzeni coworkingowej nie jesteś sam. Pracownicy pracujący w domu mogą czuć się podobnie. Naciskając przycisk, możesz rozmawiać z innymi i sprawdzać, gdzie są.

Możesz też sprawdzić, co robią inni. Możesz obserwować, czy wirtualna budka telefoniczna lub sala konferencyjna jest pełna. W większości wirtualnych przestrzeni coworkingowych Twoja praca jest wspólna. Ma to zasadnicze znaczenie w przypadku projektów zespołowych.

W przeciwieństwie do tradycyjnego coworkingu, wirtualny coworking pozwala użytkownikom współpracować z innymi osobami na całym świecie. Dzięki wirtualnemu coworkingowi można dzielić przestrzeń coworkingową z kimś z Europy lub Azji. W ten sposób wirtualny coworking umożliwia współpracę na odległość.

Jednak w przypadku coworkingu online bezpieczeństwo jest bardzo ważne, ponieważ obsługuje się różne rodzaje pracowników. Z tego powodu rozważania na temat bezpieczeństwa mogą być trudne, ale po ustaleniu rodzaju członków (i modelu coworkingu) decyzje dotyczące bezpieczeństwa stają się proste.

Co to jest bezpieczny hosting i jak to działa?

Wybierając pakiet hostingowy, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo. Jednak nie ma jednej cechy odróżniającej jedną platformę hostingową od drugiej pod względem bezpieczeństwa.

Raczej, ogólne bezpieczeństwo hostingu internetowego jest pod wpływem kilku innych aspektów. Większość darmowych dostawców usług hostingowych śledzić co najmniej kilka z branży podstawowych procedur bezpieczeństwa, ale to nie znaczy, że są one tak bezpieczne, jak ich rywale.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę różne środki bezpieczeństwa, które ty i twoja firma hostingowa może użyć, aby utrzymać witrynę bezpieczne.

Jak zabezpieczyć swoją witrynę?

Faktem jest, że choć firma hostingowa i centra danych dokładają wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo danych, część obowiązków spoczywa na Tobie.

Oto lista rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć bezpieczeństwo na swojej stronie:

Napraw wadliwe oprogramowanie

Aktualizuj wszystkie skrypty i oprogramowanie, niezależnie od tego, czy masz witrynę przygotowaną na zamówienie, czy korzystasz z systemu CMS, takiego jak WordPress. Jeśli nie zainstalujesz poprawek bezpieczeństwa, Twoja strona będzie narażona na ataki. Aby zminimalizować luki w zabezpieczeniach, regularnie aktualizuj wtyczki, rozszerzenia, programy, koszyki na zakupy, a nawet szablony.

Dzięki polityce bezpiecznych haseł można uniknąć przerażających ataków typu brute force.

Jak często hasła są zmieniane/aktualizowane (np. co 90 dni), jak hasła są przechowywane (szczególnie na urządzeniach mobilnych) - to wszystko aspekty, które powinny być uwzględnione w polityce. Upewnij się, że polityka haseł w Twojej firmie jest przestrzegana.

Ochrona przed wirusami.

Aby zabezpieczyć dane i witrynę internetową, wszystkie lokalne komputery powinny mieć zainstalowane oprogramowanie antywirusowe. Dzięki temu oprogramowaniu hakerzy nie będą mogli uzyskać dostępu do sieci firmowych i wykraść poufnych danych.

Sprawdź, czy w witrynie nie ma błędów.

Ponieważ witryny zawierają zwykle niestandardowy kod w różnych formatach, warto regularnie przeprowadzać audyty. Można to zautomatyzować. Nie brakuje aplikacji internetowych i narzędzi do sprawdzania witryny pod kątem luk w zabezpieczeniach. Pamiętaj, że żadne narzędzie nie jest w 100% godne zaufania; idealnym rozwiązaniem jest współpraca z profesjonalistą, który może przeprowadzić pełną analizę witryny i wyjaśnić, jakie działania należy podjąć w celu jej ochrony.

Wykonuj ręczne kopie zapasowe.

Renomowani dostawcy usług hostingowych oferują automatyczne tworzenie kopii zapasowych, ale nigdy nie ufaj, że system ten zapewni bezpieczeństwo Twoich danych. Opracuj plan ręcznego tworzenia kopii zapasowych danych witryny, w tym baz danych. Ręczne kopie zapasowe powinny być dostępne za pośrednictwem panelu sterowania hostingu. Pamiętaj o przestrzeganiu harmonogramu.

Stosuj AVS i CVV.

Jeśli chodzi o eCommerce, chcesz pójść o krok dalej. Upewnij się, że Twoja kasa posiada pola AVS i CVV. Wymagając od klienta podania pełnego adresu oraz numeru karty kredytowej, AVS i CVV znacznie utrudniają popełnienie oszustwa.

Bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie.

Coworking pozostanie popularnym wyborem dla przedsiębiorców wszelkiego rodzaju. Coworking jest świetną alternatywą dla przestrzeni biurowej i organicznego nawiązywania kontaktów, ponieważ jest skierowany do szerokiego grona osób. Ta sama wolność, która sprawia, że coworking jest tak atrakcyjny, sprawia również, że jest trudny do zabezpieczenia.